با تلاش کمیته صلح و سازش ستاد دیه و اخذ گذشت از شکات ، زندانی غیرعمدی که به سبب ورشکستگی مالی روانه زندان شده بود پس از پنج سال آزاد و به کانون خانواده بازگشت.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، مددجو (ک_د) از کسبه بازار و فعال اقتصادی بوده با یکی از دوستان خود اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی فروشگاه مواد غذایی می ­نماید . اما پس از گذشت مدت 2 سال شریک وی سرمایه خود را مطالبه می­ نماید لیکن عدم توانایی مددجو در پرداخت سرمایه شریک خود ایشان را مجبور به قرض نمودن جهت پرداخت بدهی خود می ­نماید اما این اقدام نه تنها مشکل او را مرتفع نمی نماید بلکه مشکلات اقتصادی مضاعفی برایش به وجود می آورد و در ادامه به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی خود از سال 92 روانه زندان می گردد .

به دلیل مبلغ بالای بدهی این مددجو تا چندین سال هیچکدام از شکات حاضر به گذشت نبودند اما با تلاش ستاد دیه و اخذ گذشت 50 درصدی از شکات از کل مبلغ محکوم به و تامین مابقی مبلغ از سوی این نهاد مردمی این مددجو بعد از گذشت 5 سال طعم شیرین آزادی را چشید.

شایان ذکر است خیرین و نیکوکاران محترم می توانند جهت مشارکت در امر آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد کمکهای نقدی خود را به شماره حساب 0106230654006 بانک ملی ایران و شماره کارت 6273539991667768 بانک تجارت بنام ستاد دیه استان خوزستان واریز نمایند.

 

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیدمصطفی