وقتی جرمی اتفاق می­ افتد این تنها مجرم نیست که درگیر می شود و باید چند صباحی را پشت میله های زندان سپری  کند خانواده او هم درگیر می شوند و حالا باید کاسه چه کنم چه کنم دست بگیرند ! هردو محکومند هرچند ناغافل و بر اثر بی دقتی مشکل گریبانشان را گرفته باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، مدیر عامل ستاد دیه بیان داشت : مجازاتی که برای مجرمان در نظر گرفته می شود تنها شامل حال آنها نمی شود و همه اعضای خانواده مجرم را درگیر خود می کند و آنها را در معرض جدی انواع آسیب های اجتماعی قرار می دهد.

حجت الاسلام هاشم نیا افزود: توجه به این مساله بخصوص در میان خانواده های زندانیان جرائم غیر عمد ضروری است. در حبس ماندن زندانیان جرائم غیر عمد علاوه بر افزایش تراکم جمعیت زندانیان و تحمیل هزینه های بالای نگهداری آنها به دولت، زندگی خانواده زندانی را نیز مختل می کند . همسر و فرزندان بخش قابل توجهی از زندانیان به واسطه نبود سرپرست و نان آور خانواده در تنگناهای شدید مالی قرار می گیرند و این موضوع باعث می شود در معرض جدی انواع آسیب های اجتماعی قرار بگیرند.

هاشم نیا افزود:باید تلاش کرد تا با فرهنگسازی و انجام فعالیتهای فرهنگی در راستای کاهش آمار زندانیان جرائم غیرعمد گام موثری برداریم.

مدیرعامل ستاد دیه در خاتمه بیان داشت:اگر بخواهیم از روند افزایش زندانیان جرائم غیر عمد در سطح زندانها بکاهیم باید کار فرهنگ سازی و اموزش همگانی را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم و باید تمام نهادهای تاثیر گذار در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهند . اهمیت و اثر گذاری  و نقش مهم رسانه ها در آگاه سازی مردم در این رابطه  بر کسی پوشیده نیست و باید توجه لازم در این رابطه به عمل آید.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیدمصطفی