دکتر جباری رئیس صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور و هیات همراه با حضور در دادگستری کل استان خوزستان با حجت الاسلام دکتر صادق مرادی رئیس دستگاه قضایی خوزستان دیدار و گفتگو نمود

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، در این دیدار که بابایی مدیر کل زندانهای استان خوزستان ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ، شاطری مدیر نمایندگی صندوق تامین خسارتهای بدنی خوزستان و جمعی از مدیران بیمه ها و کارشناسان نیز حضور داشتند ، مدیر عامل صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور در گزارشی به عملکرد کلان این مجموعه در عرصه های مختلف پرداخت.

دکتر جباری در ارائه گزارش روند فعالیت های صنعت بیمه و صندوق خسارتهای بدنی گفت : قانونگذار در قانون بیمه شخص ثالث تکالیفی را بر عهده صندوق گذاشته و ما هم در راستای همین تکالیف به سراسر کشور سفر کرده ایم و دیدارهای با مسئولان قضایی استان ها داشته ایم.

مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور افزود : تلاش داشته ایم تا هر فردی مشمول خدمات صندوق است از آن محروم نشود که این امر باعث کاهش آمار زندانیان و به تبع آن کاهش آثار اجتماعی و اقتصادی پدیده مجازات زندان در خانواده و جامعه است. در این فرایند با کمکهای ستادهای دیه ضمن شناسایی دقیق افراد مشمول قانون صندوق ، زندانیان بسیاری که به علت حوادث رانندگی و نداشتن پوشش بیمه ای در زندان بوده اند آزاد شده اند که این همکاری در خوزستان بسیار شایسته انجام پذیرفته است.

وی در ادامه گفت : از ریاست کل دادگستری استان که از چهره های علمی و موثر قضایی کشور هستند درخواست داریم با توجه به اینکه حوادث رانندگی صدمات جبران ناپذیری را به سرمایه انسانی کشور وارد کرده در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و اقتصادی این پدیده ، قوانین سختگیرانه تری در خصوص نقش عوامل موثر در خصوص این موضوع تاسف برانگیز دستگاههای ذیربط مانند عامل راه و خودرو و خصوصا کنترل رفتارهای ترافیکی اجرا نمایند .

دکتر جباری در ادامه به بحث پرونده های تقلب نیز اشاره کرد و افزود : در بحث تقلبات آمار خوبی نداریم و این وضعیت نگران کننده است و با پدیده خسارتهای جعلی نیز روبه رو هستیم .لذا انتظار داریم دستگاه قضا در مقابل این موضوع رسیدگی ویژه ای مبذول نماید .

رئیس کل دادگستری استان خوزستان نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از این نشست ، تاکید کرد : صندوق با تشخیص و درایت لازم در حفظ بیت المال کوشاست و این مایه امیدواری است.

حجت الاسلام دکتر مرادی تصریح نمود: اقدامات صندوق تامین خسارتهای بدنی به جامعه سود رسانی داشته و به نفع مردم کار کرده است و بسیاری از آلام ناشی از تصادفات و خسارتهای ناشی از آن را تسکین بخشیده است لذا حمایت و همکاری از اقدامات و خدمات صندوق را در دستور کار کاریم.

نماینده ارشد قوه قضائیه در خوزستان گفت : اقدامات ما در قوه قضائیه در تمام زمینه ها باید حسب سیاستهای رئیس محترم قوه قضائیه ، رویکرد کاهش و پیشگیری از آسیبها را داشته باشد و لذا باید از ظرفیت همکاری های بین دستگاهها و اقدامات علمی و اصولی برای این منظور استفاده حداکثری به عمل آورد. یکی از این اقدامات کاهش جمعیت کیفری بواسطه پرهیز از ورود زندانیان تصادفی و مهریه و محکومان مالی غیرعمد به زندانهاست  که از طرق قانونی ، فرهنگسازی و هم افزایی ها با جدیت در حال پیگیری است .

این مقام ارشد قضایی همچنین استفاده از اختیارات دستگاه قضایی را یادآور شد و گفت : از ظرفیت دادستانها برای کاهش تخلفات و آسیبهای جاده ای و رفع نواقص خودرویی و افزایش فرهنگ رانندگی استفاده حداکثری می شود.

وی در خاتمه گفت : با برخی جرایم که در این حوزه گزارش شده مانند تبانی و تقلب و امثالهم با جدیت برخورد خواهد شد تا جامعه از آسیبها و فشارهای ناشی از این رفتارها پاکسازی شود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان خوزستان در این نشست گفت : ما طی 3 سال ، با همکاری صندوق تامین خسارتهای بدنی تعداد زندانیان ناشی از تصادفات را به 9 نفر رسانده ایم.

حجت الاسلام هاشم نیا افزود : دکتر جباری در راس ساختار صندوق تامین کشور طی دوران مدیریت این دستگاه ، خدمات و فرایندهای ارزشمندی را برای این جامعه به ارمغان اورده اند. که کاهش جمعیت کیفری زندانیان مشمول برخورداری خدمات صندوق از جمله این دستاوردهاست.

وی خاطر نشان ساخت : در تکمیل برنامه ها و دستیابی به اهداف خدمت رسانی به مردم ، بیمه های دیگر نیز لازم است بیشتر همکاری و پوشش مناسبتری را معمول نمایند.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیدمصطفی